| Width Over Tracks | 9.91 ft in (3020 mm) |
| Length Of Track On Ground | 9.19 ft in (2800 mm) |
| Ground Clearance | 1.4 ft in (425 mm) |
| Track Gauge | 6.76 ft in (2060 mm) |
| Standard Shoe Size | 37.8 in (960 mm) |
| Number Of Track Rollers Per Side | 7 |
| Ground Pressure | 2.84 psi (19.59 kPa) |
| Gross Power | 90 hp (67.2 kw) |
| Operating Weight | 24052.5 lb (10910 kg) |
| Width | 12.1 ft in (3670 mm) |
| Height | 36.5 in (925 mm) |
| Capacity | 4.2 yd3 (3.2 m3) |
| Cutting Depth | 15.6 in (395 mm) |